Home

Tehdejší synonymum

Karel IV. - Památná místa tehdy a dnes autor: Martínek Jiří, RNDr. dopor. cena: 189 Kč naše cena: 161K Tip: Diakritika je při vyhledávání ošetřena, proto nezáleží zda je zadaný dotaz česky nebo cesky, výsledek je pro oba dotazy stejný. Tip: Vyhledávací modul pro Firefox: zde Tehdejší autoři psali příliš komplikovanou literaturu, popularitu získávaly deníky a memoáry. Není nic zdravějšího nad spánek, ale jen tehda, nebyl li prodloužen nad potřebu odpočinku. Podokna úloh se přestanou zobrazovat tehdy, když aktivujete ikonu Složky na panelu nástrojů. Tuto volbu využijete například tehdy, kdy.

tehdy - ABZ slovník českých synony

ABZ slovník českých synonym - on-line hledán

Šarže - obecné synonymum pro vojenskou hodnost. Autor má na mysli blíže nespecifikované nadřízené. Autor má na mysli blíže nespecifikované nadřízené. Šikovatel , německy Feldwebel - poddůstojník, fungující jako služby vedoucí, zajišťující pro důstojnictvo v případě potřeby prakticky všechny potřebné úkony 3 Řekněte synonymum (slovo souznačné) se slovem kasa. Řešení: Pokladna. 4 Kdo a kde vyráběl ve středověku a na počátku novověku věci potřebné k životu (např. nářadí, látky, boty)? Řešení: Řemeslníci ve městech. MANUFAKTURY 5 Vysvětlete, co bylo nevolnictví a kdo je zrušil Zajímalo by mne, do jaké míry zdroje zkreslují tehdejší život, aby bylo skutečně prokázáno, že je demokracie tím lepším, než co kdy bylo dříve. Jsem hrdá demokratka a zastávám e všech, kteří se ocitnou v bezpráví Madeleine Albrightová - srbské synonymum pro smrtku, jinak též bývalá ministryně zahraničí USA; Mordechaj Maisel - primas židovské obce pražské, mecenáš Rudolfa II. Ignác Spiro - továrník, majitel největší kartounky v tehdejší Evropě.

tehdy - synonym

Název obce Kamýk je velmi dobře známý z vyjmenovaných slov. Ovšem řada lidí ani netuší, že se jedná o velmi zajímavou obec, kde najdeme zříceninu hradu i zámek. Obec Kamýk najdeme zhruba pět kilometrů od Litoměřic, přičemž nejstarší písemná zmínka pochází z roku 1319. A jak vlastně vznikl název Kamýk? Jedná se o staročeské synonymum pro slovo skála. Článek není pravdivý. Soudruh je defakto synonymum pro kolegu či společníka v nějakém úsilí, a je starší než komunismus. A přestože ho komunsité strašně zdiskreditovali, používá se občas i ve svém původním významu, byť většinou ne jako oslovení Odpoledne 14. listopadu 1940 se vydaly německé bombardéry z kontinentu přes Lamanšský kanál. V rámci operace Měsíční sonáta mířily nad anglické město Coventry, tehdejší průmyslové centrum. Bombardování trvalo dlouhých jedenáct hodin a pro Coventry znamenalo naprostou zkázu. Symbolem se staly trosky katedrály svatého Michala, jejíž obvodové zdi tlakovým.

Test Lexus RX450h (2

Lexus. Synonymum pro alternativu k německým prémiovým autům. A také synonymum pro hybridy. Ostatně Lexusy řady RX nabízí hybridní pohon už více než 10 let a v roce 2005 byl tehdejší Lexus RX 400h vůbec prvním hybridním prémiovým SUV na světě. V době, kdy se německým rivalům o hybridním systému v sériových autech ani nesnilo, už je Lexus (resp. Toyota) čile. Huesca - Řečí symbolů a metafor, ale i černého humoru promlouvá k divákům svými filmy španělský režisér Carlos Saura, který se narodil 4. ledna 1932. Z jeho díla, jímž prostupují tří klíčová témata - náboženství, politika a sex, jsou nejznámější filmy zasvěcené tanci (Carmen, Flamenco či Tango) a psychologická dramata Peppermint Frappé či Anna a vlci, v.

tehdy - Wikislovní

ABZ.cz: slovník cizích slov - online hledán

 1. Okál je v našich končinách synonymum pro dřevostavby s velkou tradicí a to i v západní Evropě. Značka OKAL je na trhu přes 80 let a to už něco znamená. V dnešní době se jedná o mimořádně kvalitní dřevostavby, ale my se budeme zajímat o jejich dávné předchůdce, kteří již dnes svými parametry nevyhovují.
 2. Původní malá dřevařská vesnice Bytown, později Ottawa, získala statut města až v roce 1855. O pouhé dva roky později byla Ottawa tehdejší královnou Viktorií vyhlášena hlavním městem díky příznivé poloze na hranicích mezi anglickými a francouzskými provinciemi. Ottawa není největší, nejznámější ani nejkrásnější kanadské město
 3. Synonymum pro pojem rodinná farma. Stříbrnou příčku v soutěži Asociace soukromého zemědělství ČR Farma roku 2018 vybojoval statek rodiny Hatlákových z Meziboří na Žďársku. Výsledky tohoto klání byly vyhlášeny na konci loňského roku v rámci slavnostního večera v pražském Divadle ABC
 4. regionálních sídelních aglomerací, jejichž jádrovými městy byla tehdejší krajská města a další významná regionální centra (současná krajská města). ÚPD těchto regionálních aglomerací a jejich jádrových měst schvalovala vláda, přičemž existovaly ješt
 5. Výkladový slovník.. Zde uvádíme jen stručný výklad pojmů, který si právě pro stručnost svou nezaslouží vlastní stránku, neboť takový stručný výklad by stál za starou Belu, zlámanou grešli, starou bačkoru, stránka taková byla by pahýlem, možná dokonce i opravdovým hýlem.... Nenaleznete-li zde hledané heslo, a máte přitom neodbytný pocit, že jste jej.

synonymum zjistit - synonym

Slovem hašišák se označuje narkoman užívající drogy jako hašiš nebo marihuanu. Pokud užijeme tohoto výrazu, představíme si obvykle člověka určité typické vizáže - delší nebo dlouhé vlasy, zarostlý, v nějakém volném, plandavém, nepříliš vzhledném oblečení. Hašíšák má obvykle úplně jiné priority než to, aby se nějak příliš zaobíral svým vzhledem Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil.

Tehdejší guvernér města Peter Stuyvesant nechal postavit zeď na severní straně ostrova Manhattan, která měla město chránit před nájezdy indiánů. Ulice podél této zdi byla příznačně pojmenována de Waalstraat. Když Britové město v roce 1664 dobyli a převzali nad ním kontrolu, ulice byla přejmenována na Wall Street Okál je v našich končinách synonymum pro dřevostavby s velkou tradicí a to i v západní Evropě. Značka OKAL je na trhu přes 80 let a to už něco znamená. V dnešní době se jedná o mimořádně kvalitní dřevostavby, ale my se budeme zajímat o jejich dávné předchůdce, kteří již dnes svými parametry nevyhovují. Stejně jako všichni tehdejší lékaři se Nostradamus při určování příčin nemoci opíral o astrologii. V té době se věřilo, že všechny části těla jsou ovlivněny pohybem planet a jejich konstelací. V 19. století se však Nostradamovo jméno vžilo ve francouzštině jako synonymum pro výrazy kouzelník, mág. Kdyby o vás Sufjan Stevens složil song, asi byste si ho poslechli. Nejznámější krasobruslařka americké historie, která v roce 1994 dostala doživotní zákaz, ale jeho zasněnou písničku slyšet nechce. Ve filmu Já, Tonya, napsaném podle její výpovědi, se po více než dvaceti letech snaží vylíčit svůj příběh. Možná doufá, že ji veřejnost díky němu zpětně pochopí

Gagarin - synonymum světové kosmonautiky. Padesát let je z pohledu lidského života doba dost zásadní, z pohledu lidstva a jeho dějin naopak jen nepatrný zlomek. Ovšem pro kosmonautiku je to časový úsek hodně významný, plný nových a nových momentů, doslova raketového vzestupu Psal se tehdy rok 1536. První záznamy o pěstování zeravu západního na našem území jsou z roku 1809; zerav byl uváděn v soupisu dřevin v zámeckém parku (jakési tehdejší botanické zahradě) v Hluboši nedaleko Příbrami. Ve 20. století se zerav stal běžným inventářem parků a zahrad a zejména hřbitovů Dům módy - synonymum luxusu; Hřbitov na území vesnice Olšany byl založen v lednu 1680 a to z důvodu velké morové epidemie, která panovala v tehdejší Praze. V témže roce byl založen kostelík, který byl zasvěcen jednomu z patronů moru - sv. Rochovi. Kaple je dnes vlastně jediná věc, která se z tohoto původního. Do země ji totiž přivezl tehdejší starosta Curychu Heinrich Escher až roku 1697. Historie zaznamenává prvního švýcarského výrobce čokolády. Stal se jím roku 1819 François-Louis Caillr. Autor: že se používá jako synonymum pro OPRAVDU dobrou čokoládu. Tak jako vynikající pivo je z Česka, tak vynikající čokoláda.

ŘÍM (mimo jiné) za KAČKU

Například lukulské hody pořádané římským vojevůdcem a konzulem Luciem Lucullem dosud slouží jako synonymum opulentního stolování. Na nechvalně proslulých dýcháncích hodovali bohatí patricijové vleže, jedli rukama a snažili se pokud možno nacpat k prasknutí. Dlouho panoval názor, že tehdejší hostince. Udělám to jednoduše, jelikož se mi o tom bude lépe takto mluvit a rozdělím toto anime na 2 části: První je na do 9.-10. dílu, druhá je zbytek až do konce. Co vás uhodí z fleku jsou produkční hodnoty této show. Graficky je to synonymum pro fantazii, ať už smysl pro detail, exteriéry nebo záběry na Violetiny ruce Je to již rok co jsem testoval tehdejší špičkový model Xiaomi MiNote, který ve mne zanechal vcelku pozitivní dojmy. Chválil jsem u něj také fotoaparát, který podával velmi dobré výsledky, a proto jsem se těšil, co předvede novinka Xiaomi Mi 5. Recenze Huawei Mate 8 - Synonymum preciznosti; Fotočip EXMOR RS IMX298 má. Zajímavá informace se týká tehdejší přehlídky. Na jedenácté mezinárodní výstavě drůbeže pořádané ve dnech 14. až 16. května 1896 spolkem pro zvelebení drůbeže v Praze, získala 3. cenu za brahámky světlé (vadou byla chybějící kresba na krku) Ida kněžna ze Schwarzenbergů Do Senátu se odhodlal kandidovat samotný zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek. A udělal to hezky po pirátsku. Zaregistroval si webovou doménu své oponentky z obvodu Anny Šabatové, bývalé ombudsmanky, protože ta to nestihla. Svůj výkon ohodnotil Kadeřávek slovem altruismus. Slovo altruismus chápe výkladový slovník jako nesobecký způsob myšlení a.

auto - synonym

 1. Není možné porovnávat popularitu konzolí od Nintenda ve Spojených státech a České republice. Zatímco za mořem už před více než dvaceti lety obdivovali Nintendo64, u nás frčely napodobeniny Mega Drive nebo SNESu z tržnice a do popředí se prokousával první PlayStation, tehdejší synonymum herní konzole
 2. Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě je jen synonymum pro tehdejší vývoj. Tento koncept spolupráce, kooperace, mírového porovnání a vyvážení zájmů skončil v 90. letech v okamžiku, kdy se Američané rozhodli nekooperovat a namísto toho využít své vojenské síly a moci k prosazování vlastních zájmů
 3. Před 78 lety se přes tehdejší německo-sovětskou hranici převalily kolony tanků s černými kříži, na pochod se vydaly zástupy vojáků v polní šedi, směrem na východ vzlétly mohutné svazy letadel s hákovým křížem na kýlovkách. která zejména v ruském prostředí fakticky slouží jako synonymum druhé světové.
 4. poznat tehdejší poměry. • určení smyslu díla: Účelem knihy bylo kritizovat církevní morálku tehdejší Francie. Ženské kláštery byly tehdy opravdu spíše jakýmsi vězením, odkladištěm žen. • zařazení knihy do kontextu celého autorova díla: Román vyšel až po Diderotově smrti, nevyhovoval cenzuře
 5. Stejně jako všichni tehdejší lékaři používal i Nostradamus k určování příčin nemocí astrologii. V té době se věřilo, že všechny části těla jsou ovlivněny pohybem planet a jejich konstelacemi. V 19. století se dokonce jeho jméno vžilo ve francouzštině jako synonymum pro mága, kouzelníka používané.
 6. Ve starém Řecku byl výraz pedofilie používán jako synonymum ke slovu pederastie (= pohlavní úchylka charakteristická homosexuálním vztahem ke chlapcům). V tehdejší době se muži běžně milovali kromě své partnerky i s dospívajícími chlapci
 7. Srpen si mnozí z vás pamatují. Opět, tehdejší garnitura se ocitla pod koly imperiálních velmocenských ambicí, podporovaných domácími zrádci a vidinou fyzické likvidace, když se nepodvolí. Přišla doba temna, ale nešlo o život. Dnes je temno také aq životem si nikdo nemůže být jist

Bývalá oborová norma na problém reagovala tím, že termín patka vypustila úplně a upřednostnila dostatečně zažité synonymum serif, což je jednoznačně funkční řešení. V okamžiku, kdy příčným zakončením písmových tahů neříkáme patka, je rozdělení písem na patková a bezpatková bezpředmětné Ani jim sice nechyběl stěžeň s třícípou plachtou, ta však hrála při plavbě menší roli než vesla. Většina jejich obsluhy si svůj osud nevybrala dobrovolně, ale odpykávala si zde různé tresty - právě odsud pochází termín galeje, dodnes užívaný jako synonymum pro těžkou a namáhavou práci

Volva byla často používána v diplomatických službách, oblibu našla ale i v řadách umělců, doktorů, nebo sportovců. Tehdejší Veřejná Bezpečnost s oblibou kontrolovala na silnicích Mercedesy, BMW, nebo Chryslery, ale Volvo většinou projelo majestátní jízdou bez zastavení. Mělo zkrátka velice zvláštní image Synonymum obří porážky. Takhle došlo k mega velkému podcenění všech, což se ve druhém duelu projevilo, myslí si i po 11 letech tehdejší hráč Slovan Jan Nezmar. Další klíčové okamžiky se odehrály ještě před výkopem osudového zápasu v liberecké kabině. A opět souvisely s tím, že všichni se již viděli v.

Statek rodiny Hatlákových: Synonymum pro pojem rodinná farma. Slova a příběhy; 2.10.2019 — Šárka Gorgoňov Kromě hospodaření se v tu dobu rozhodl i pro studium na tehdejší Vysoké škole zemědělské v Brně, kterou úspěšně dokončil v roce 1998. Rodina se nejprve věnovala klasicky chovu několika mléčných krav v. Už je tomu třicet let, kdy byla uvedena na trh Kawasaki GPz900R. Motocykl, který se stal fenoménem tehdejší doby, odstartoval éru supersportů, které utvářely směr vývoje toho segmentu. Kawasaki Ninja, to je synonymum pro rychlost, dravost, výkon. Kawasaki Ninja, to je pojem, který musí znát i úplný motocyklový neznalec

ad hoc - ABZ.cz: slovník cizích slo

 1. Tehdejší diskografie nabízí muzikalové melodie Broadway Basie'sWay (1966, Command), témata ze série o agentovi jeho Veličenstva Basie Meets Bond (1966, United Artists), ale také přepracování skladeb The Beatles na albech Basie's Beatle Bag (1966, Verve) a o tři roky později vydaném Basie On The Beatles (1969, Happy Tiger.
 2. A název Koruna se od poloviny 14. století začal užívat také jako synonymum pro označení korunních zemí království, tj. Čech a Moravy. Později se koruna stala také symbolem pro české země obecně a jako taková byla zobrazována jako součást panovnických portrétů
 3. Obávám se, aby jednou nějaký muslimský vládce v Evropě neřekl, podobně jako Hitler při plánování vyvraždění židů: Kdo si dnes vzpomene na masakr Arménů? Arménie aktuálně odvolala svého velvyslance z Izrael, kvůli dodávkám zbraní od Izraele pro útočící ázerbajdžánské jednotky, které izraelské zbra
 4. SPOZ. V roce 2010 byl název Zemák oprášen a znovupoužit i pro volební autobus tehdejší Zemanovy strany Strana práv občanů ZEMANOVCI - SPOZ. Tentokrát se jednalo o vůz značky MAN.Byl pokřtěn v neděli 7. března 2010 před Top Hotelem na pražském Chodově.V tomto případě však už Zemák volební úspěch nepřinesl - strana SPOZ získala 4,33 % hlasů a kýžený.
 5. jako synonymum pro amatérský současný tanec, jenž lze chápat jako paralelu k součas­ tehdejší stav amatérského tance, tzn. na počátku 21. století. Tato formulace zdůrazňuje u scénického tance statut neprofesionálního druhu umění, jež v českém prostředí existu­.
 6. Historie Antify sahá do 30. let 20. století. Takzvaná Antifaschistische Aktion (v překladu Antifašistická akce) vznikla v Německu jako polovojenská složka tehdejší komunistické strany. Dlouho ale nepřežila, zanikla záhy po nástupu nacistického diktátora Adolfa Hitlera k moci v roce 1933
 7. Synonymum nemravnosti a pro mnoho mužů tajný vzor a předmět skrývané závisti. Karel Dudek. 2.4.2019 . Další fotky co byla pravda, bohatě stačilo k tomu, aby o jeho osobu projevili zájem i mocní lidé tehdejší doby. Zájem jako o kuriozitu. Patřilo k snobské povinnosti znát Casanovu, a jeho to kupodivu neuráželo.

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes na posledním jednání před volbami schválili aktualizaci zásad územního rozvoje, na níž koalice pracovala celé volební období. Zásady jsou tak kompletní. Na aktualizaci závisí příprava silnice 43 vedoucí od dálnice D1 přes Brno a dále na sever. Až po vydání aktualizovaného územního plánu bude zakotvená trasa této komunikace významu podtrženého výrazu (synonymum). Marxův otec byl žid, který konvertoval ke křesťanství, což se v tehdejší době stávalo. Marxův otec se ale stal křesťanem z přesvědčení, nikoli z vypočítavosti, jak to bylo tehdy obvyklé. Marx tedy křesťanství nejen znal, ale podle jeho tehdejších školníc

Co je to Náprstek? Co znamená pojem, význam slova, termín

 1. Na karlovarský festival se vrátil s úspěšným dramatem Requiem pro panenku a s pocity nostalgie. Režisér Filip Renč přiznal, že reakce mladých diváků na snímek z roku 1991 ho překvapily. V rozhovoru pro Seznam bilancoval tři desetiletí své práce i porevolučního Česka. A vysvětlil, proč byla chyba točit předvolební politické spoty
 2. Nicméně tehdejší americký expert na sauropody Elmer Riggs roku 1903, při popisu brachiosaura, prozkoumal kostry brontosaura i apatosaura a dospěl k závěru, že jde vlastně o dvě stejná zvířata. Kvůli studii Elmera Riggse byl mezi vědci Brontosaurus vnímán jako synonymum rodu Apatosaurus, přesto objevy fosilií.
 3. Tehdejší reakce vlády byla možná intuitivní, ale zcela správná a velmi rychlá. Avšak od momentu, kdy se začala rozvolňovat protiepidemická opatření, jsme svědky jednoho velkého chaosu
 4. Prvořadým zájmem všech předních osobností koncilu bylo, aby sněm jasně demonstroval svou autoritu, tak potřebnou ke konsolidaci rozbouřených poměrů tehdejší Evropy. Když 5. května 1415 koncil výslovně odsoudil Wicliffovu nauku jako celek, bylo zřejmé, že český reformátor má jen dvě možnosti, buď se koncilu.
 5. Cataplasma ad decubitum - je to synonymum pro Plumbum tannicum, které Jandouš přeložil jako tříslan olovnatý, mazání na otlak). Ceratum cetacei (cerát vorvaní). Také dalších pět přípravků je přeloženo jako cerát, ale u Ceratum fuscum jsou ještě další česká synonyma mast čokoládová, mast hnědá domácí

Tehdejší parfumerie nabízely spoustu zboží pro zralé femme fatale, ale nic sportovního a šik. Dnes nám Ma Griffe sice voní velmi elegantně a dámsky, protože doba a parfémový vkus pokročily, tehdy to však byla výjimečně lehká a mladá vůně což je synonymum pro eau de parfum. #start-5081 Pro křest knihy Ultrapůlmaratonec jsem celkem bez váhání zvolil akci zvanou Barokomaraton. Na tamní terénní stokilometrový ultramaraton z roku 2017 mám velmi pěkné vzpomínky, i proto se tehdejší okamžiky plné euforie po průběhu cílem promítly i na obálku mého díla (konkrétně na přední stranu obálky) Slečna Alice Diana Van Alenová patří k miláčkům společnosti Čtyř set, kdežto Trevor Sheridan je nechutně zámožný a mocný zbohatlík, a ještě ke všemu Ir, což bylo v té době zároveň synonymum pro nejhorší spodinu. A tenhle troufalý Ir si vezme do hlavy, že se do privilegované společnosti dostane za každou cenu Slovo kamýk je staročeské synonymum pro skálu. Poměrně malý hrad byl postaven někdy počátkem 14. století na pokyn krále Jana Lucemburského Jindřichem Kamýkem z Pokratic (z Veitmíle). První písemná zmínka pochází z roku 1319, kdy ho král spolu se vsí Žalhostice udělil Jindřichovi v léno Emilio Pucci byl italský šlechtic, který se narodil roku 1914 ve Florencii, kde i v roce 1992 zemřel. Pyšnil se titulem markýz di Barsento a byl nejen módním návrhářem, ale rovněž i politikem. Pucci byl vášnivým lyžařem a díky tomuto sportu se seznámil s tehdejší fotografkou módního časopisu Harper´s Bazar Tonni Frissel

Má také synonymum Edraianthus serpyllifolius subsp. dinaricus. Foto ex net. Foto ex net. Edraianthus glisicii ČERNJAVSKI & SOŠKA - krásný druh nalezený již v roce 1936, ale zařazovaný do skupiny Edraianthus graminifolius , což již při prvním pohledu na rostlinu bylo zřejmé, že sem nepatří Používá se ale i v případech, kdy člověk vyjadřuje lehké z nechucení nebo jako synonymum obratu a sakra. Tento výraz má údajně původ je volání lovců, kteří jím povzbuzovali své psy při lovu lišek v 18.století. V první části knihy přitom autor kritizuje tehdejší společnost. Zu - 11. prosince 2018: 0 0 Najdi v textu synonymum pro trávník Jaké rozdélení rolí mužú a žen v tehdejší dobé z textu vyplývá? Doplñ text podle ukázky. Ženy upravují zbylé . . Ostatní je již rozvéšeno po zapíchaných vétvích k , aby jím zahánéli . kousky masa. Dívky ohrnují nos nad masern a radéji béží trha Mezi jejich typické znaky patří kostkované košile, tzv. farmářské boty, brýle a určité prvky vintage v módě. Jejich kořeny údajně sahají až do 40. let 20. století, do doby, kdy tehdejší mládež obdivovala jazz, drogy a nonkorformní postoje Slovesa směřovat a směrovat v současném řečovém úzu. Jiří Kraus [Drobnosti]-V novinách i v televizním nebo rozhlasovém zpravodajství jsme se v poslední době několikrát setkali s překvapivým spojením slovesa směřovat (někam) s předmětem ve 4. pádě. Úvodníkový sloupek Martina Zvěřiny v Lidových novinách ze 16. září 1998 např. obsahuje tuto větu.

Tomáš Garrigue Masaryk - Wikipedi

 1. utové táhlé písně stane jeden z nejznámějších hitů kapely
 2. Důležitou úlohu v tehdejší farmakoterapii měly sloučeniny obsahující kovy (zejména železo a rtuť, dále olovo, antimon, zinek, stříbro, zlato, Třetí významnou skupinou jsou přípravky obsahující olovo, z nichž některé ještě měly staré synonymum připomínající boha Saturna
 3. Skvěle vycvičení čeští vojáci byli v následujících letech žádáni a výborně placeni po celé tehdejší Evropě. Bojovali na Slovensku, v Uhrách, v Polsku, v Německu, v Rusku. Jako správní žoldnéři sloužili každému, kdo jim zaplatil. Jako ostatně dávno před nimi Jan Žižka z Trocnova, Mikuláš z Husi a mnozí.
 4. Tedy pro sebe a svou tehdejší přítelkyni Kristýnu. Koukali jsme na ten socialistický horor, a Týna dostala nápad. Bylo léto a teplá noc, tak moje přítelkyně navrhla, že bychom mohli jít na hřbitov, který byl kousek od našeho domu
 5. Větší unifikovaná řada II se zrodila v roce 1968, byla známá jako Zetor Crystal (až 110 kW/150 k, šestiválce), a objevila se rovněž turbodmychadla, ale výroba byla v roce 1981 z kapacitních důvodů převedena do slovenského podniku ZŤS Martin. V rámci tehdejší spolupráce východoevroých zemí tzv

Že by chtěla být herečkou, měla jasno už jako malá. Když totiž potřebovalo dramatické oddělení pražské konzervatoře ke svému absolventskému představení dvě malé holčičky, půjčil jim tehdejší ředitel svou dcerušku Evičku. Byla roztomilá, přirozená a trémou rozhodně netrpěla Obec má dlouhou tradici výroby obuvi, která sahá až do 16. století. Přibližně s nástupem socialismu se začal psát příběh, díky kterému má dodnes v Česku řada lidí botasky zažité jako synonymum pro tenisky. V tehdejší Botaně existovalo dvanáct závodů

Tip pro automobilové znalce: Renault 5 Turbo II – Novinky

Slovník vojenského slangu z období první světové válk

V tehdejší Botaně existovalo dvanáct závodů. Kromě Skutče například v Litomyšli, Žďáru nad Sázavou nebo Zlíně. Vyráběly se v nich skoro dva miliony párů obuvi ročně, většina mířila na vývoz. Jen do Ruska to bylo kolem 40 tisíc párů tehdejší antické populace užívalo každodenně opium, ale drogu ohrožující jedince tehdejší spoleþnost spatřovala ve víně, jak zmiňuje Escohotado. Pití vína bylo dle Římanů původcem všech osobních i spoleþenských problémů, a snad proto prastarý zvyk zakazoval pití vína ženám mladším třiceti let

Petr Kužvart 7.10. 2020 e-Republika Gorbačov dělal jeden vstřícný krok za druhým, přímo se opakovaně vlísával do přízně Západu, ale činil tak jednostranně v blahé ale naivní předtuše, že už už přijde odměna, tedy miliardové úvěry, odembargovaný příliv moderních technologií, opravdové skončení studené války a zahájení éry spolupráce a partnerství. Název malé obce Gabčíkovo, nedaleko Šamorína, vstoupil do povědomí občanů středoevroých zemí - zejména Slovenska, Česka a Maďarska, jako synonymum vodního díla, jež svou velikostí vyvolává nejen pozitivní či negativní reakce, ale i mezinárodní soudní spory. I v tomto případě však platí: lépe jednou vidět, než stokrát jen slyšet Libochovany-Kamýk-Libochovany - 10km Slovo kamýk je staročeské synonymum pro skálu. Hrad sám byl postaven někdy počátkem 14. století na pokyn krále Jana Lucemburského Jindřichem Kamýkem z Pokratic. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1319, kdy ho král udělil Jindřichovi v léno. Jeho vznik je spojován zejména s vybíráním cla při plavbě po Labi v.

Synonymum? Ne. :: Carpe die

Z šestého sešitu Staročeského slovníku. Alena Fiedlerová [Posudky a zprávy]-Část hesel písmene N zpracovaná a otištěná v Gebauerově Slovníku staročeském končí, jak známo, slovem netbalivost. [1] K tomuto heslu dospěl na s. 790 svého šestého sešitu i nový Staročeský slovník (StčS). [2] Uživatelům je tím dána možnost porovnat v rámci určitého ne zcela. Souostroví Maledivy - to je úchvatná exotika se vším všudy. Jezdí sem odpočívat top modelky z celého světa i hvězdy filmového plátna. Jak by ne? Jsou tu pláže s nádherným bílým pískem, bohatý a okouzlující podmořský svět plný roztodivných ryb, záruka skvělého počasí a perfektní servis v hotelových resortech. Maledivy - to je prostě synonymum pro dovolenou. Právě dnes by nejslavnější ze zakladatelů automobilismu oslavil narozeniny. Už by byly sto sedmdesáté páté! Karl Benz se narodil uprostřed století páry a těžko mohl tušit, jak významně přispěje k počátku jedné velké éry. Benz Patent-Motorwagen zvládla nadšeně řídit i jeho žena Bertha. Byl to nakonec její příběh, který stál za rozmachem automobilismu

Bohové neodchází jsou s námi napořádVýročí biřmování | Já za to nemohu, to někdo jiný

Seznam slavných českých Židů Český deník 8

Tehdejší Pražské mrazírny využily ohromné známosti medvědice a náklonnosti k jejímu jménu a v roce 1949 začaly dodávat do obchodů zmrzlinu Polárka s obrázkem medvěda. Z toho se později vyvinulo synonymum pro zmrzlinu, které starší generace užívá dodnes. Polárka se dostala i do hudebního či filmového umění Tento výsledek uvádí tehdejší chovatele Koi v nadšení. Toto slovo se dá přeložit jako podzimní obloha, kdy Shu je synonymum pro Aka (červenou barvu) a Sui je název krystalického kamene, který je symbolem čistoty a průhlednosti a lze to vnímat také jako ušlechtilou modrou barvu V roce 2006 se tehdejší jednatel společnosti rozhodl pro odchod z hlavního města a firma se přestěhovala na 11 let do Benátek nad Jizerou. S příchodem nového vedení došlo na jaře roku 2017 k návratu do Horních Počernic, kde firma obsadila jednu z moderních hal v nové průmyslové zóně na kraji Prahy

Co je to Modem? Co znamená pojem, význam slova, termín, heslo

Krysí závod. Běžíte ho také? TomasHajzler.co

Tehdejší konkurence na něj byla krátká, a ani ta dnešní to s Kenwoodem nemá příliš jednoduché. 80. léta - počátek audia v autech Už v počátku 80. let začal Kenwood v Japonsku i Americe vyvíjet audio produkty určené k použití v automobilech Jen o několik dnů později se konala celostátní konference KSČ, na které její tehdejší předseda a prezident republiky Klement Gottwald hovořil v souvislosti s Procesem s protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského (jak byl tento monstrproces oficiálně pojmenován) o nebezpečí sionismu Historie hodinek. Hodinky ukazují čas a jsou po staletí hodnotným šperkem zdobícím pány i dámy. Ale vedle tohoto šperku zde máme úžasnou technickou dokonalost, která se po staletí vyvíjela a inovovala. Pokud se soustředíme na vzhled hodinek, dělíme hodinky na odvětví, kam a kde chceme hodinky nosit nebo za jakým účelem Taxonomie. Hřib uťatovýtrusý studovali paralelně Singer a Imler. Singer tento druh zmiňuje již v roce 1945, z jeho práce je zřejmé, že byl zaměňován s jiným příbuzným druhem, následně rozlišen (ale nepojmenován), protože nebylo jisté, zda není totožný s dalším druhem s obdobnými znaky. První popis pod názvem Xerocomus porosporus vydal Imler v roce 1955

Geografický slovník - webzdarm

Cestujte po hradech a zámcích! Je to zdravé a přinese vám to spoustu nezapomenutelných zážitků. Všechny ty ohromující výhledy a kamenné stavby ve vás zanechají rozhodně nějakou tu stopu. A když zrovna nemůžete vyrazit po vlastních nohou na výlety, ať už ze zdravotních důvodů nebo protože je ošklivé počasí, můžete si zavzpomínat doma u stolu u deskové hry Pro celý svět jsou reálným nebezpečím přemnožené mediální krysy, jsou už všude kolem nás. Pronásledují ty, kteří se nepodřídí, a nikdo neví, odkud jsou tihle hlodavci financováni a co zamýšlí. Krysa je synonymum něčeho podlého, bezzásadového, a neštítí se ničeho

Whitehall: synonymum královské moci Magazín Radynacestu

Tehdejší reakce vlády byla možná intuitivní, ale zcela správná a velmi rychlá. Svoboda je ale přece synonymum pro slovo odpovědnost. Bohužel, spousta lidí se chovala hloupě a. Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících.Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům. Téměř současně ale tehdejší Ministerstvo dopravy dne 17. února 1950 rozhoduje stavbu zastavit a stavební podniky převeluje na slovenskou Trať družby Žilina - Čierná nad Tisou Podruhé v relativně krátké době se budovaná dráha z Vizovic do Horní Lidče stala opuštěným, němým torzem CabinZero je synonymum pro batohy určené do kabiny letadla. Lehké a kvalitní batohy, které sbalíte podobně jako cestovní kufr, jsou určené pro dobrodruhy jakéhokoliv věku. Ideální jsou pro městská putování, při nichž nepotřebujete turistický batoh

Skupina vznikla v roce 1963 a hraje dodnes. Ve Zlatém slavíku bodoval Olympic zlatě v letech 1981-1983, tedy v časech své druhé největší slávy (v 60. letech ještě kategorie skupin neexistovala), kdy byl ze zakládajících členů v kapele již jen Petr Janda a klávesista Miroslav Berka Nejbohatší muž Thajska - synonymum korupčních skandálů Již v únoru 1995 ale z funkce po nátlaku odešel. V létě 1995 jej tehdejší premiér Bancharn Silpa-Arča jmenoval vicepremiérem na základě slibu, že do půl roku zbaví Bangkok chronické dopravní zácpy. Situaci ale nijak nezlepšil V samotném slově nezávislost se skrývá past, synonymum chaosu pro naši Evropu. Czech Evroá past spočívá zejména v našem tehdejší i dnešní neschopnosti jednat podle vyzkoušených a prověřených zásad transparentnosti skandinávských a dalších států

 • Hra o trůny s01e05 download.
 • Modelingové kurzy.
 • Bolest pod žebry.
 • Restaurace červená cibule.
 • Rybi olej mollers v tehotenstvi.
 • Kontejner 5t.
 • Péče o imobilního pacienta.
 • Mewtwo wallpaper.
 • Nejlepší sjezdovky jeseníky.
 • Smrkové dřevo nábytek.
 • Focus film online.
 • Černohnědá stolice.
 • Louboutin vyslovnost.
 • Wrc rally 2019.
 • Amd phenom.
 • Španělsko wiki.
 • Umístění subwooferu.
 • Kulovnice franchi.
 • Křupavá slanina.
 • Hubnuti pri rs.
 • Corgon vs co2.
 • Růst folikulů.
 • Letadlové lodě usa.
 • Watermark photos.
 • Test sirupů 2017.
 • Nejlepší německá piva.
 • Derringer 38 special prodej.
 • Beck colors wikipedia.
 • Ošklivka betty 163 youtube.
 • Western frontier.
 • Alu kola bazar 5x114 3.
 • Svědění kůže na lýtkách diskuze.
 • Potraviny pro zdravé zuby.
 • Mytí rámů oken.
 • Skoda rto bazar.
 • Ujkovice nemocnice.
 • Obrazky dobre rano.
 • Gif adobe photoshop cc.
 • Klatovsyk denik.
 • Libankova cystitida.
 • Rámeček 50x50.